X
تبلیغات
فروشگاه فایل
صفحه اول تماس با ما RSS
فروشگاه فایل
فایل ارزان
سامان سم یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱ نظر(0)

مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون

 

 

 • مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون
  مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسوندسته: پرسشنامه
  بازدید: 124 بار
  فرمت فایل: docx
  حجم فایل: 17 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 6

  مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون

  روایی:دارد

  پایایی:دارد

  نمره گذاری وتفسیر : دارد

  منبع: دارد

  معرفی پرسشنامه

  این مقیاس از سی سؤال سه گزینهای تشکیل میشود که آزمون خشونت در مقابل دلرحمی آیزنک استخراج شده است. آیزنک معتقد است، نمودهایی که در افراد خشن مشاهده میشوند عبارتند از پرخاشگری، پرمدعایی، پیروزیطلبی، زیرکی، هیجانخواهی، تعصب در عقیده و مردانگی.

  آیزنک براساس این هفت معیار، 210 سؤال مطرح کرد که سی سؤال آن به معیار پرخاشگری مربوط بود. طبق نظر آیزنک (1975)، کسانی که در این معیار (پرخاشگری) نمره بالایی کسب میکنند، معمولاً به صورتهای مستقیم یا غیرمستقیم، مثل کجخلقی، زد و خورد، بحثهای تند و سخنان کنایهآمیز، پرخاشگری نشان میدهند. این افراد حرف هیچکس را قبول ندارند و خود را ناچار میبینند که جواب » های« را با » هوی«بدهند و اگر کسی به حقوق آنها تجاوز کند، حتماً درصدد تلافی برآیند. اشخاصی که در این مقیاس نمرات پایینی بدست میآورند، آرام و خوشاخلاق هستند. آنها از برخوردهای شخصی اجتناب میکنند و از ابزار خشونت به صورت فیزیکی یا غیرمستقیم دوری میجویند. آیزنک معتقد است که در این مقیاس، مردان بیشتر از زنان نمره میآورند زیرا به عقیده او، این تفاوت زمینه زیستی دارد. یعنی میتوان گفت نه تنها جنس نر انسان بلکه جنس نر همه حیوانات پرخاشگرتر از جنس ماده آنهاست.

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : مقیاس خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون , مقیاس , خودسنجی پرخاشگری آیزنک و گلینویلسون , مقیاس خودسنجی پرخاشگری


برچسب‌ها: مقیاس,خودسنجی,پرخاشگری,آیزنک,و,گلینویلسون,

مرجع فایلهای امورزشی | امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • مرجع فایلهای امورزشی | امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی

  امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی


  امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی
  دسته: حسابداری
  بازدید: 2 بار

  فرمت فایل: pdf
  حجم فایل: 530 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 22

  این تحقیق در صدد شناسایی امکان اجرای نظام بودجه ریزی عملیاتی بر اساس «مدل شه» در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل می باشد

  قیمت فایل فقط 9,000 تومان

  خرید

  دانلود مقاله رشته حسابداری

  امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل

  چکیده: 

  با توجه به ناکارایی بودجه ریزی برنامه ای در سطح کشور و به تبع آن در گستره دانشگاه های علوم پزشکی، ضرورت تغییر به روش بودجه بندی عملیاتی و به کارگیری بودجه ریزی بر مبنای فعالیت (سیستم های بهایابی بر مبنای فعالیت) و حسابداری تعهدی مورد توجه دولتمردان قرار گرفته و در این خصوص اقداماتی صورت پذیرفته، ولی متاسفانه نتایج دلخواه حاصل نگردیده است. شاید یکی از دلایل موفق نبودن این روند، توجه نکردن به الزامات و به تبع آن موانعی است که بدون آماده سازی زیرساخت ها، فی البداهه به سراغ اجرای آن رفته و سرعت در کار را، اولویت اول قرار داده اند،

   این تحقیق در صدد شناسایی امکان اجرای نظام بودجه ریزی عملیاتی بر اساس «مدل شه»  در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل می باشد. این تحقیق از نظر هدف کاربردی و از نوع تحقیق های تحلیلی است که در آن برای جمع آوری اطلاعات از هر دو روش کتابخانه ای و میدانی استفاده شد. جامعه آماری تحقیق، شامل 30 نفر رئیس و کلیه معاونین، مدیران مالی، مدیران برنامه و بودجه، کارشناسان بودجه دانشگاه، روسا و معاونین مالی دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل می باشند که با استفاده از سرشماری نظرات آنها با نرم افزار 20 SPSS مورد تحلیل قرار گرفت.

  بر اساس یافته های تحقیق حاضر، توانایی (ارزیابی عملکرد، نیروی انسانی، فنی)، اختیار (قانونی، رویه ای، سازمانی) و پذیرش (سیاسی، مدیریتی، انگیزشی) به عنوان موانع استقرار بودجه ریزی عملیاتی بر اساس مدل شه تشخیص داده نشدند. یافته های این تحقیق نشان دهنده این واقعیت است که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل توانایی، اختیار و پذیرش لازم برای اجرای بودجه ریزی عملیاتی را دارد.

  كلید واژه:

  توانایی

  اختیار

  پذیرش

  بودجه ریزی عملیاتی

  دانشگاه علوم پزشکی بابل

  قیمت فایل فقط 9,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه علوم پزشکی , بودجه ریزی عملیاتی , بودجه ریزی عملیاتی بر اساس مدل شه , سیستم های بهایابی بر مبنای فعالیت , به کارگیری بودجه ریزی بر مبنای فعالیت , اجرای بودجه ریزی عملیاتی بر اساس مدل شه , استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه , امکان سنجی استقرار بودجه ریزی عملیاتی در دانشگاه


برچسب‌ها: امکان,سنجی,استقرار,بودجه,ریزی,عملیاتی,در,دانشگاه,علوم,پزشکی,

امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده

 براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 

 

 

 • امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده
  امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده دسته: حسابداری
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 518 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 161

  هدف از این پایان نامه امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده می باشد

  قیمت فایل فقط 145,000 تومان

  خرید

  دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری

  چكیده:

  سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت یكی از سیستم‌های نوین بهای تمام شده محصولات و خدمات می‌باشد كه اطلاعات مورد نیاز مدیران را بهتر و دقیق‌تر فراهم می‌كند و استفاده كنندگان را در امر تصمیم‌گیری صحیح و مناسب یاری می‌نماید. این پژوهش جزء تحقیقات علمی و كاربردی است كه در بیمارستان ولیعصر لامرد انجام گرفته است كه پس از بررسی و تجزیه و تحلیل روش موجود بهای تمام شده آن بیمارستان و تشخیص نقاط ضعف و قوت آن به تبیین اهمیت سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت در بیمارستان ولیعصر لامرد پرداخته و سپس مراحل سیستم ABC شناسایی گردیده است. 

  همانطور كه از موضوع تحقیق برمی‌آید، محقق بدنبال تعیین اهمیت سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت بیمارستان ولیعصر لامرد بوده و برای اینكار در قلمرو زمانی سال مالی 91-90بیمارستان مذكور، صورتهای مالی و اطلاعات مالی مربوط به آن دوره را مورد بررسی قرار داده و پس از شناخت سیستم حاكم بر بیمارستان و نحوه گردش عملیات حسابداری آن و شناسایی مراكز فعالیت عمده و تلفیق منطقی این فعالیتها، نهایتاً 4بخش را بعنوان زیربنای سیستم ABC شناسایی كرده و محركهای هزینه هركدام از این فعالیتها را انتخاب كرده است. 

  نتیجه مطالعات و تحقیقات انجام شده چنین نشان داد، كه استفاده از سیستم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت نه تنها باعث تخصیص هرچه دقیق‌تر هزینه‌های سربار می‌شود بلكه باعث می‌گردد كه مدیران بیمارستان های دولتی وخصوصی با استفاده از اطلاعات بدست آمده، در خصوص برنامه‌ریزی و كنترل هزینه تصمیمات بهتری را اتخاذ نموده و بیمارستان را در كسب سود یاری نمایند. 

  کلمات کلیدی:

  بیمارستان لامرد

  محاسبه بهای تمام شده

  هزینه یابی بر مبنای فعالیت

  مقدمه

  با توجه به اهمیت دسترسی به اطلاعات صحیح در تصمیم گیرهای مدیران و توسعه تكنولوژیهای پیشرفته در ابعاد مختلف توام باافزایش پیچیدگی وتنوع فعالیتها، درك این تغییرات وسنجش تاثیرات آن بر هزینه های سازمانی اهمیت زیادی دارد. اهمیت این امر برای واحدهای خدماتی با توجه به اینكه درجه تنوع وتغییرات در آنها، نسبت به فعالیتهای تولیدی بیشتر است، مضاعف می باشد. بدیهی است كه شناخت این فعالیتها وسنجش تاثیرات آن بر بهای تمام شده خدمات، مستلزم طراحی یك سیستم مناسب و کارآ هزینه یابی است تا قادر به شناخت تنوع وپیچیدگی فعالیتها و در نظر گرفتن آن بر هزینه های ارائه خدمات باشد.بیمارستان ها و دیگر سازمانهای مراقبت سلامت، به طور روز افزون با محیطی چالشی و رقابتی مواجه هستند .تمرکز  زیاد بر کیفیت مراقبت از بیماران ، هزینه بالای ارائه خدمات و رقابت شدید از جمله عواملی است که این سازمان ها را ناچار به تجدید نظر در ارائه خدمات می کند(ایرد 1 ،1996)

   در بخش بیمارستان تا بحال هیچگونه اقدامات عملی و یا حتی مطالعات نظری در رابطه با شناسایی هزینه ها و محاسبه بهای تمام شده خدمات فعالیتهای خدماتی، انجام نشده است و با توجه به اهمیتی که اطلاعات مالی و بهای تمام شده بر تصمیم گیری های مدیریت از ابعاد مختلف خواهد داشت، لزوم مطالعه و ارائه روشهای عملی و کاربردی در این زمینه بسیار ضروری می باشد.در این بین ، یکی از چالش های اصلی بیمارستان ها افزایش صحت ، دقت و مرتبط بودن اطلاعات هزینه ها به منظور تصمیم گیری های درست مدیریتی و هزینه ای است ( کاپتینی و همکاران 2  ،1998 ) در این بخش علیرغم سایر بخشهای اقتصادی مانند بخش صنعت و یا بعضی از بخشهای خدماتی حتی از سیستمهای سنتی جهت هزینه یابی و محاسبه بهای تمام شده استفاده نگردیده است. هدف هر نظام مدیریت هزینه و هزینه یابی نیز ، فراهم کردن اطلاعات دقیق و کاربردی برای کمک به سازمان ها به منظور ارائه کالاها و خدمات با کیفیت در محیط رقابتی است (گوناسکاران3 ، 1999) بنابراین لزوم مطالعه و بررسی سیستمهای مختلف در این زمینه و استفاده از سیستمهای نوین هزینه یابی كه در سطح دنیا معمولمی باشد، بعنوان یك ضرورت اساسی مطرح است و باید به آن توجه ویژه ای گردد.هزینه را می توان به صورت هزینه برآورد هزینه نهایی محصول تعریف کرد(چن4 و وانگ 5 ،2007)در دهه های گذشته ، پیشرفت زیادی در روش های هزینه یابی روی داده است که از جمله جدیدترین آن ها می توان به روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت اشاره کرد( اینس و همکاران 6 ،1994) . 

  ( تورنی 7 1996) ، سیستم “هزینه یابی برمبنا ی فعالیت“  یا اصطلاحا سیستمABC"1 است.هزینه یابی بر مبنای فعالیت را روشی برای سنجش هزینه ها ، عملکرد فعالیتها ومقاصد هزینه ای می داند. هزینه ها  به هزینه فعالیتها در سطح واحد ، گروه ، محصول و هزینه درسطح موسسه تقسیم می شود( لر8،2000). این سیستم با بكارگیری روشهای مناسب، اثرات حاصل از تغییرات فعالیتها، پیچیدگی،تنوع و ویژگیهای خاص هر فعالیت را در محاسبه هزینه ها بهای تمام شده آن منظور می كند.در واقع این روش با این فرض طراحی شده است که فعالیتها و منابع ودر نتیجه هزینه ها را به خود اختصاص داده و محصولات و خدمات نیز را به خود اختصاص می دهند (تولینگتون9 و واچر10  ،2001) . به عبارت دیگر ، فرض اساسی هزینه یابی بر مبنای فعالیت آن است که فعالیت ها صرف محصولات ، منابع ، صرف فعالیت ها و هزینه ها ، صرف منابه می شود ( کاپلان 11 ، 1984) لذا ، این این ، روش هزینه ها را به فعالیت ها بر مبنای میزان بکارگیری منابع مرتبط کرده و سپس آن ها را به مقاصد هزینه ای بر مبنای میزان فعالیت های استفاده شده ، تخصیص می دهد(تورنی 1996) . 

  به این صورت تمرکز هزینه یابی بر مبنای فعالیت بر ایجاد اطلاعات دقیق درباره  هزینه محصولات است( کاپلان، 1984).سختار روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت نیز از دو  مرحله تشکیل شده است: مرحله اول شامل برآورد منابعی است که به طور مستقیم در طبقه ی هزینه ای محصول قرار نگرفته است و متعلق به فعالیت های پشتیبانی است. در مرحله دوم نیز، هزینه هر فعالیت به نسبت یک معیار منتخب بر اساس حجم آن فعالیت به یک محصول تعلق می گیرد(اینس، 1995) سنجش عملکرد ( کینگ کات12 ،1991) هدایت تصمیم  گیری ها ( موراکل 13 و وو  14 ،2001) و کمک به بودجه بندی درست است ( شانک 15 و گووینداراجان 16 ، 1993) یكی از ویژگیهای این سیستم كه آن را از سایر سیستم ها متمایزمی كند، توانایی شناسایی دقیق هزینه ها وارائه اطلاعات غیر مالی جهت بهبود عملكرد وافزایش كارآیی فعالیتها می باشد وتاحد ممكن با بكارگیری روشهای مناسب این اثرات را بطور كمّی جذب محاسبه بهای تمام  شده خدمات و محصولات می كند. با توجه به اینکه عمده عناصر و منابع مورد استفاده در بخش خدمات، فعالیتهای نیروی انسانی می باشد، استفاده از این سیستم بدلیل قابلیتها و تواناییهای آن بسیار مفید می باشد. 

  فهرست 

  چكیده: 9

  فصل اول:کلیات 11

  1-1-مقدمه 12

  2-1-بیان مسأله 14

  3-1- اهمیت مشكل 16

  4-1عوارض ناشی از تداوم مشكل 18

  5-1معرفی عوامل مؤثر 19

  6-1تناقضات موجود دررابطه با  طراحی سیستم پیشنهادی 21

  7-1فواید ناشی از اجرا و بكارگیریسیستم پیشنهادی 22

  8-1سوالات و فرضیه های پژوهش 24

  9-1  فرضیه‏های تحقیق: 24

  10-1 نوآوری تحقیق: 25

  11-1- اهداف پژوهش 25

  12-1- محدودیتهای پژوهش 26

  13-1-اهمیت پژوهش 27

  14-1 تعاریف عملیاتی: 28

  1-14-1 هزینه یابی بر مبنای فعالیت : 28

  2-14-1 هزینه های مستقیم : 29

  3-14-1 هزینه غیر مستقیم : 29

  4-14-1 فعالیت : 29

  5-14-1 محرک هزینه: 29

  6-14-1 منبع: 29

  14-1-خلاصه فصل 29

  فصل دوم: چارچوب نظری سیستم پیشنهادی 31

  1-2-مقدمه 31

  2-2-مكانیزم عملكرد  سیستم ABC 32

  3-2-مراحل طراحی و بکارگیری سیستم پیشنهادی در بیمارستان ولیعصر لامرد 35

  4-2-ادبیات تحقیق 45

  1-4-2-مقدمه 45

  5-2-پیشینه سیستمهای هزینه یابی و  بهای تمام شده خدمات در بخش بیمارستان 46

  6-2 پیشینه سیستم هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت((ABC  وكاربردهای آن 54

  7-2-آشنایی با مفاهیم نظری سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت و چگونگی  کاربرد آن در بخش خدمات 57

  8-2- سیستمهای هزینه یابی سنتی و نارسائیها ی آن 58

  9-2-خصوصیات و تفاوتهای سیستمهای هزینه یابی در بخش بهداشت ودرمان با سایر بخشها 61

  10-2- سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت(ABC ) 64

  11-2-دیدگاههای سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت 65

  1-11-2- مدل مقدماتی سیستم ABC 66

  2-11-2- مدل دو بعدی  سیستم ABC 67

  12-2-دیدگاه تخصیص هزینه در مدل ABC 68

  1-12-2-اطلاعات درباره فعالیتها 69

  2-12-2-اطلاعات درباره استفاده كنندگان از خدمات 69

  13-2 دیدگاه فرآیندی مدل ABC 70

  1-13-2-محرک هزینه  71

  2-13-2-سنجش عملكرد 71

  14-2- اجزاء تشكل دهنده مدل ABC 72

  1-14-2-اجزا دیدگاه تخصیص هزینه 72

  1-14-2-منابع 73

  2-14-2-محرك منابع  73

  3-14-2-عنصر هزینه  73

  4-14-2-فعالیتها 74

  5-14-2-حوزه هزینه  75

  6-14-2-مركز فعالیت  76

  7-14-2-محرك فعالیت 76

  8-14-2-هدف هزینه  77

  15-2مكانیزم عملكرد عناصر سیستمABC در دیدگاه تخصیص هزینه 77

  1-15-2-اجزا  دیدگاه فرآیندی مدل ABC 79

  2-15-2-ارزیابی عملكرد 81

  16-2-مراحل طراحی مدل و بکارگیری سیستم ABC 82

  17-2- تعریف مراكز فعالیت و گروه بندی فعالیتها در داخل مراکز فعالیت 84

  18-2- آنالیز فعالیت در داخل مراکز فعالیت جهت مشخص کردن فعالیتهای مربوط به هر کدام از اهداف هزینه 87

  1-18-2-شناسایی منابع مورد نیاز برای انجام هر کدام از فعالیتها و خصوصیات هر کدام از منابع 87

  19-2تعریف و شناسایی محرك منابع 89

  20-2- تعریف و شناسایی محركهای هزینه بر حسب مراکز فعالیت 89

  فصل سوم متدولوژی تحقیق

  1-3 مقدمه: 138

  2-3 روش تحقیق: 139

  3-3 ابزار تحقیق: 139

  4-3 فرضیه‌های تحقیق: 140

  1-4-3 فرضیه اصلی اول: 140

  2-4-3 فرضیه اصلی دوم: 140

  5-3 قلمرو تحقیق: 140

  6-3 داده‌های تحقیق (جامعه آماری): 141

  7-3 متغیرهای تحقیق: 141

  8-3 روش جمع‌آوری داده‌ها: 142

  9-3 روش تحلیل داده‌ها: 143

  فصل چهارم:تجزیه و تحلیل یافته‌های تحقیق  144

  1-4 مقدمه 145

  2-4 آزمون فرضیه‌ها: 145

  3-4 فرضیه اصلی اول: 145

  1-3-4 نتایج حاصل از آزمون فرضیه اصلی اول: 149

  4-4 فرضیه اصلی دوم: 149

  1-4-4 نتایج حاصل از آزمون فرضیه اصلی دوم: 151

  فصل پنجم نتیجه‌گیری و پیشنهادات: 155

  2-5 نتیجه‌گیری كلی 155

  3-5 پیشنهادات حاصل از تحقیق: 156

  4-5 سایر پیشنهادات: 156

  5-5 پیشنهاد برای تحقیقات آینده: 156

  6-5 محدودیتهای تحقیق: 157

  منابع و مأخذ: 159

  قیمت فایل فقط 145,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان و مقایسه آن با روش سنتی محاسبه بهای تمام شده , هزینه یابی بر مبنای فعالیت , هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان , امکان سنجی استقرار ABC , پیاده سازی هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان , اجرا هزینه یابی بر مبنای فعالیت در بیمارستان , پایان نامه امکان سنجی استقرار هزینه یابی بر مبنای فعالیت , پایان نامه هزینه یابی بر مبنای فعالیت , بهای تمام شده خدمات در بخش بیمارستان


برچسب‌ها: امکان,سنجی,استقرار,هزینه,یابی,بر,مبنای,فعالیت,در,بیمارستان,و,مقایسه,آن,با,روش,سنتی,محاسبه,بهای,تمام,شده,

بررسی امکانسنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 

 

 • بررسی امکانسنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
  بررسی امکانسنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دسته: حسابداری
  بازدید: 25 بار
  فرمت فایل: pdf
  حجم فایل: 1454 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 193

  پایاننامه دوره کارشناسی ارشد حسابداری بررسی امکان سنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

  پایاننامه دوره کارشناسی ارشد حسابداری

  بررسی امکانسنجی

  استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای

  پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

   امکان سنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

  چکیده

  ورشکستگی شرکت ها یکی از راههایی است که منجر به هدر رفتن منابع و عدم بهر ه گیری

  از فرصت های سرمایه گذاری میشود. پیش بینی ورشکستگی می تواند با ارائه هشدارهای لازم،

  شرکتها را نسبت به وقوع درماندگی مالی و به دنبال آن ورشکستگی هشیار نماید تا آنها با توجه

  به این هشدارها، دست به اقدامات مقتضی بزنند و سرمایه گذاران بتوانند فرصت های مطلوب

  سرمایهگذاری را از فرصت های نامطلوب تشخیص دهند و منابعشان را در فرصت ها و مکان های

  مناسب، سرمایه گذاری نمایند . هدف از تحقیق حاضر ، بررسی امکان سنجی استفاده از مدل فولمر

  در تخمین ورشکستگی شرکت های پذیر فته شده در بورس اوراق بهادار می باشد . (FULMER)

  1383 ) مد نظر بوده و جامعه مورد بررسی ، - جهت تحقیق یک دوره 8 ساله (از سال 1375

  شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. این مدل پیش بینی را برای یکسال

  و دوسال قبل از ورشکستگی انجام می دهد. نتایج تحقیق جهت استفاده از این مدل برای پیش بینی

  ورشکستگی با استفاده از اطلاعات یکسال و دو سال قبل از سال مشمول ماده 412 قانون تجارت

  میباشد. نتایج نشان می دهد که مدل در یکسال قبل از ورشکس تگی در حدود 75 درصد و در

  دوسال قبل از ورشکس تگی حدود 68 درصد موارد را توانسته است پیش بینی را بدرستی پیش -

  بینی نماید . نکته مهم در تحقیق فوق جهت استفاده از مدل در مورد شرکت ها بحث زمان می باشد،

  بدینگونه که به هر میزان که دوره استفاده از اطلاعات بیشتر باشد، درصد صحت مدل کمتر می -

  شود.

  فهرست مطالب

  عنوان صفحه

  فصل اول: کلیات

  1-1 مقدمه ............................................................................................................................................. 2

  2-1 تشریح و بیان موضوع ..................................................................................................................... 3

  3-1 ضرورت انجام تحقیق ..................................................................................................................... 6

  4-1 اهداف اساسی تحقیق ...................................................................................................................... 8

  5-1 کاربرد نحقیق .................................................................................................................................. 10

  6-1 فرضیه های تحقیق ........................................................................................................................... 12

  7-1 روش انجام تحقیق ........................................................................................................................... 13

  8-1 جامعه و نمونه آماری ....................................................................................................................... 13

  9-1 تعریف واژهها و اصلاحات تخصصی بکار رفته در تحقیق .............................................................. 15

  10-1 چارچوب فصول آتی ....................................................................................................................... 16

  فصل دوم: ادبیات موضوعی

  1-2 مقدمه ............................................................................................................................................... 18

  2-2 اطلاعات حسابداری و تصمیم گیری ............................................................................................... 19

  3-2 فرایند تصمیم گیری سرمایه گذاران ................................................................................................. 20

  4-2 تاریخچه نسبتهای مالی .................................................................................................................... 21

  1-4-2 کاریردنسبتهای مالی برای اهداف پیش بینی ..................................................................................... 22

  2-4-2 اهداف تجزیه و تحلیل نسبتهای مالی .............................................................................................. 24

  5-2 تجزیه و تحلیل ساختار سرمایه ........................................................................................................ 26

  6-2 روشهای کنونی پیش بینی ورشکستگی .......................................................................................... 27

  1-6-2 استفاده از شاخصهای کلیدی ......................................................................................................... 29

  2-6-2 تحلیل بنیادی ................................................................................................................................... 30

  7-2 نظریات مختلف پیرامون ساختار سرمایه .......................................................................................... 31

  8-2 منشاء تاریخی ورشکستگی .............................................................................................................. 34

  1-8-2 تاریخ ورشکستگی در ایران قبل از تصویب قانون تجارت .............................................................. 35

  36 -1-8-2 سوابق قانونگذاری در حقوق ایران ..............................................................................................

  1

  2-8-2 قوانین ورشکستگی در سایر کشورها ............................................................................................... 38

  ب

  9-2 عوامل مشکلات مالی ....................................................................................................................... 42

  10-2 عوامل ورشکستگی .......................................................................................................................... 43

  11-2 تمایلات یا گرایشات به طرف ورشکستگی ..................................................................................... 52

  تحلیل روند ...................................................................................................................................... 53 -11-2

  1

  تحلیل عملیات حسابداری .......................................................................................................... 54 -11-2

  2

  تحلیل مدیریت ................................................................................................................................ 55 -11-2

  3

  اهمیت پی شبینی ها ........................................................................................................................... 56 -11-2

  4

  سایر عوامل ...................................................................................................................................... 57 -11-2

  5

  12-2 تئوری ورشکستگی و تحقیقات انجام شده ...................................................................................... 58

  تحقیقات خارجی ............................................................................................................................. 60 -12-2

  1

  تحقیقات داخلی ............................................................................................................................... 74 -12-2

  2

  13-2 تئوری جدید ورشکستگی ............................................................................................................... 75

  مکانیسم تئوری کنترل ...................................................................................................................... 79 -13-2

  1

  14-2 توانایی پرداخت بدهی و قدرت نقدینگی ........................................................................................ 84

  15-2 خلاصه ............................................................................................................................................. 99

  فصل سوم: روش و ساختار تحقیق

  1-3 مقدمه ............................................................................................................................................... 101

  2-3 موضوع تحقیق ................................................................................................................................. 101

  3-3 روش تحقیق .................................................................................................................................... 102

  4-3 جامعه و نمونه آماری تحقیق ........................................................................................................... 103

  5-3 جمع آوری اطلاعات ....................................................................................................................... 104

  6-3 روش تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات ............................................................................................ 105

  7-3 مبانی نظری متغیرهای مدل .............................................................................................................. 106

  1-7-3 نتایج مدل ........................................................................................................................................ 113

  فصل چهارم: تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارائه نتایج و پشنهادات

  1-4 مقدمه ............................................................................................................................................... 116

  ت

  2-4 اطلاعات حاصل از نمونهگیری ........................................................................................................ 116

  3-4 نتایج فرضیات تحقیق ...................................................................................................................... 117

  1-3-4 فرضیات ........................................................................................................................................... 117

  2-3-4 محاسبه متغیرهای مدل .................................................................................................................... 119

  3-3-4 نتایج تحقیقات ................................................................................................................................. 124

  1-3 آزمون فرضیات یکسال قبل از سال مبنا .................................................................................. 124 -3-4

  2-3 آزمون فرضیات دوسال قبل از سال مبنا .................................................................................. 125 -3-4

  4-4 نتیجهگیری ....................................................................................................................................... 127

  5-4 پیشنهادات تحقیق ............................................................................................................................ 130

  6-4 پیشنهادات برای تحقیقات آتی ......................................................................................................... 131

  منابع و ماخذ ........................................................................................................ 133

  پیوست .................................................................................................................. 139

  قیمت فایل فقط 15,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : بررسی امکانسنجی استفاده از مدل فولمر برای تخمین ورشکستگی شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران , مدل فولمر , FULMER , تخمین ورشکستگی , امکان سنجی , بورس اوراق بهادار تهران


برچسب‌ها: بررسی,امکانسنجی,استفاده,از,مدل,فولمر,برای,تخمین,ورشکستگی,شرکتهای,پذیرفته,شده,در,بورس,اوراق,بهادار,تهران,